Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Соборен хеликоптер: Војниците на Вагнер го запреле нападот

Војниците на групата „Вагнер“, која учествува во нападот на Украина, соборија уште еден хеликоптер на вооружените сили на Украина.

Нападот се случил над Бахмут.

Тие успеале да го направат тоа со лансирање на ракета од „MANPADS“.

Станува збор за пренослив противвоздушен систем.