Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветТОП ВЕСТИ

Дедо 227 часа бил под урнатините, извлечен на безбедно

Спасувачите во Турција успеаја да извлечат постар маж од урнатините 227 часа по разорниот земјотрес.

Ќамил Кекец (74) денеска беше извлечен од уништената зграда во која беше заробен од 6 февруари кога разорниот земјотрес ја погоди Турција.

Тој итно бил пренесен во болница и засега нема информации за неговата здравствена состојба.

Да потсетиме, повеќе од 41.000 луѓе загинаа во земјотресот во Сирија и Турција,.