Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Нов силен земјотрес во Романија

Силен земјотрес ја погоди и Романија. Според првичните инфорации, потресот бил со јачина од 5,7 степени по Рихтеровата скала.

Земјотресот е во близина на градот Фратеши.