Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Прилично силен земјотрес ја стресе Албанија – Почуствуван во Струга, Охрид, Велешта…

Прилично силен земјотрес ја стресе Албанија.

Силината на ударот бил 3,9 степени според рихтер.

Потресот се случил нешто пред 12 часот попладнево, на 21 километар од Елбасан.

Ударот е почуствуван во струшкиот регион.