Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Uncategorized

Детонација пред казино во Скопје, нема повредени

Денеска (08.02.2023) во 00.41 часот во СВР Скопје било пријавено пред казино на ул.„Христо Татарчев“ се слушнал силен звук како детонација.

Нема повредени лица, а нема оштетувања на казиното и на околните објекти.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.