26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Вучиќ донесе одлука: Србија испраќа специјални тимови во Турција

Србија итно ќе испрати два специјални тима (12 лица по тим) и офицери за врска да и помогнат на Турција по земјотресот.

Турција и Сирија беа погодени од земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала, при што загинаа повеќе од 500 луѓе, а илјадници беа повредени.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ нареди веднаш да се испрати се што и треба и може да направи Србија.

Спонзорирано: