Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветТОП ВЕСТИ

Авион принудно слета во Белград, починал патник за време на летот

Едно лице починало откако му се слошило во авион, кој синоќа принудно слетал на белградскиот аеродром, соопшти утрово итната помош.

Како што се наведува, се работи за 68-годишна жена, на која прво и се слошило.

Авионот од Келн принудно слета во Белград во 22:24 часот. Авионот летал за Ниш.

Помош од лекарите на оваа служба најмногу барале граѓани со покачена температура и пациенти со кардиоваскуларни заболувања поради проблеми со задушување.