13.8 C
Скопје
30. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Се урна дел од џамија во Пакистан, најмалку 90 повредени, има луѓе заробени под урнатините

Во градот Пешавар, во северозападен Пакистан, денеска се случи експлозија во џамија за време на молитва.

Полициски претставници изјавија дека дел од зградата се урнал и се верува дека луѓето сè уште се заробени под урнатините.

Портпаролот на болницата, Лејди Рајдинг, во Пешавар изјави дека има 90 повредени, од кои неколку се во критична состојба.