30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Напад врз амбасадата на Азербејџан во Иран, убиен е чувар

Едно лице загина, а две се повредени, кога напаѓач отвори оган врз обезбедувањето пред Амбасадата на Азербејџан во Иран.

Еден чувар е убиен во нападот на Амбасадата, потврди азербејџанскиот министер за надворешни работи.

Напаѓачот со калашников го убил шефот на обезбедувањето, изјави министерот.

Ранети се уште две лица.