Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала го погоди Лос Анџелес

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала го погоди Лос Анџелес во средата наутро.

Земјотресот е регистриран околу 2 часот по полноќ во средата, а потоа следувал уште еден земјотрес со јачина од 3,4 степени во 2.03 часот.

Земјотресот е регистриран на 16-ина километри од плажата Малибу во Лос Анџелес.