6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ВОЈНА ВО УКРАИНАСВЕТ

Зеленски наполни 45 години

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска наполни 45 години, а неговата сопруга беше една од првите што објави роденденска честитка и желби на својата страница на „Твитер“.

„Често ме прашуваат како се променивте оваа година. И јас секогаш одговарам: ‘Тој не се смени. Тој е истиот. Истиот тип што го запознав кога имавме седумнаесет години’. Но, всушност, нешто се смени: тој сега се насмевнува многу помалку. На пример, како на оваа фотографија… Ви посакувам повеќе причина за насмевка. И знаете што е потребно. Сите знаеме“, напиша Олена Зеленска.

Таа му посака и здравје на својот сопруг.

„Доволно си тврдоглав. Но, главната работа е да имате доволно здравје. Затоа ве молам, бидете здрави! Сакам да се насмевнувам околу тебе засекогаш. Дај ми ја таа шанса!“, додаде таа.

Спонзорирано: