Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Украинската војска тврди дека соборила три руски хеликоптери

Украина соопшти дека во текот на ноќта соборила три руски хеликоптери.

„ Украинските сили соборија три руски хеликоптери Ка-52 синоќа на истокот на земјата“, соопшти украинското Министерство за одбрана.