6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Силен земјотрес го погоди Непал, почувствуван и во Њу Делхи

Силен земјотрес со јачина од 5,4 степени го погоди денеска Непал, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Земјотресот е почувствуван и во главниот град на Индија, Њу Делхи.

Засега нема информации за евентуални жртви или причинета материјална штета.

Спонзорирано: