Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Uncategorized

Четири хороскопски знаци кои ќе “пливаат” во пари до крајот на месецов – Дали сте меѓу нив?

1.Овен
Со Уран во транзит оваа недела, Овенот ќе добие големи финансиски промени. Колку повеќе пари заработувате, толку повеќе одговорности ќе преземе Овенот. Треба да трошите мудро и да работите повеќе.

Кога Уран е во транзит во куќата на Овен, ќе се соочите со ограничувања во тековниот приход, начините на вршење на работите и начините што сте ги приврзале за себе. Како таков, на Овенот ќе му треба револуција за да се придвижи кон поефикасни, финансиски покорисни работи.

Ова може да биде тешко, но од суштинско значење е овојпат да се искачите на линијата „богати“. Овенот треба да биде посмел, не е време за откажување.

Оваа транзиција носи и многу нови авантури и можности, кои обично се резервирани, но сега Бикот ќе научи да прифаќа нови работи.

2. Близнаци
Кога Уран е во транзит, ќе им донесе големи работи на Близнаците. Поседувате редок извор на ентузијастичка енергија, ширите позитивна енергија за луѓето да ја следат и да ви помогнат за возврат.

Случајните можности на неочекуван начин ќе им помогнат на Близнаците да заработат дополнителен приход. Покрај тоа, вие сами учите нови работи, а со тоа го подобрувате начинот на работа, помагајќи да ја зголемите ефикасноста и на крајот да го зајакнете главниот приход.

Честитки за Близнаците што стигнаа до првите 4 соѕвездија заработуваат многу пари во новата недела од 23-29 јануари 2023 година.

3.Девица
Девицата е знак кој има корист од пари кога Сонцето ќе се приклучи на Јупитер. Девицата станува многу среќна личност. Се чини дека секогаш сте на вистинското место во вистинско време. Добрите времиња и среќата носат многу можности за приход на вашиот пат.

Малку што Девицата знае дека вашиот ентузијазам и самодоверба ги претвораат можностите во успех. Довербата и силната вера го олеснуваат добивањето поддршка од другите.

Покрај тоа, вашата слободна и дарежлива природа ве прави омилени и доверливи. Вашата топлина и позитивност се заразни, можете да го подигнете духот на оние околу вас и да ги натерате да веруваат во вашите можности за заработка.

4. Јарец
Во 4-те најсреќни хороскопски знаци во однос на паричната недела од 23 јануари до 29 јануари, Јарецот се најде на последното место. Смиреноста и одлучноста многу ќе му помогнат на Јарецот при одлучувањето или изборот на инвестиција.

Покрај тоа, со предноста на лесната и љубезна природа, на Јарецот му дава и многу искрени и нежни клиенти, деловната соработка со вас е исклучително просперитетна и има пријателска боја. А Јарецот ретко вложува или троши погрешно затоа што секогаш сте сигурни и јасни за тоа што сакате.