Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Жена во Црна Гора усмртена од машина за чистење на снег

Машина за чистење снег усмрти 33-годишна жена во Жабљак.

Несреќата се случила во центарот на градот.

Според „Вијести“ од Подгорица, со машината за чистење снег управувал Н.П.

Истрагата е во тек.