Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

ТРАГЕДИЈА ВО СЛОВЕНИЈА: Седумгодишно момче се удави во базен

Седумгодишно момче се удави вчера околу 11 часот во базен во словенечкиот град Птуј.

Спасувачите забележале дека нешто не е во ред и веднаш притрчале да го земат момчето и се обиделе да го реанимираат додека не дојде брзата помош.

Дадоа се од себе и беа видно потресени, велат очевидци.

Оживувањето на детето траело околу половина час.