Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

УЖАСНА ТРАГЕДИЈА ВО СРБИЈА Две сестри се пронајдени мртви во стан во Белград

Во стан во населбата Бежанијска коса во Белград, пронајдени се безживотните тела на две постари жени.

Полицијата овој случај го третира како сомнителна смрт.

Полицијата затекнала траги од крв, а врз главата и на двете жртвите имало перница.

Според медиумите, сестрите биле на возраст од 76 и 78 години.

Како што пишуваат медиумите, на сосетката и станало сомнително што една нејзина пријателка не се појавила 10 дена. Контактирала со управителот на зградата, кој повикал полиција. Истрагата е во тек.