Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Турција го повика на разговор шведскиот амбасадор поради најавите за протести во близина на турската амбасада во Стокхолм

Турското Министерство за надворешни работи денеска на разговор го повика шведскиот амбасадор во таа земја, Стефан Херстром, пренесуваат медиумите.

Амбасадорот бил повикан затоа што Шведска дозволила да се одржи протест следната сабота во близина на турската амбасада во Стокхолм.