Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Земјотрес во Хрватска

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Хрватска.

Според хрватските медиуми, земјотресот е регистриран во 17 часот и 30 минути, а епицентарот бил на два километри североисточно од Поповача.

Засега нема информации за жртви и причинета материјална штета.