6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАСВЕТ

УЖАС ВО СРБИЈА: Тело на бебе е пронајдено во кеса во замрзнувач на стар фрижидер

Шеесетидвегодишник пријавил во дежурна полиција дека телото на бебето го пронашол во замрзнувачот во куќата на улицата Штурмова во Земун, каде што неодамна се преселил со децата, јавуваат медиумите .

Куќата се наоѓа на улицата Штурмова, а телото на бебето во ќеса во замрзнувач го пронашол Зоран М. додека го чистел стариот фрижидер.

Полициската патрола веднаш излегла на местото и констатирала дека најверојатно се работи за новороденче, јавуваат српските медиуми.

Во таа куќа живее мажот живеел со четири деца на возраст од 3 до 23 години.

Истрагата и истрагата се во тек.

Спонзорирано: