Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Во 12 часот спуштање на крстот во водите на Вардар во Скопје – 130 пријавени верници

Околу 130 верници се пријавени за фаќање на светиот крст, кој утре околу пладне ќе биде положен во реката Вардар во Скопје.

Како што информираат за МИА од МПЦ-ОА – Скопска епархија, сите пријавени се полнолетни и се проверени на спортска медицина, а некои учесници се спортисти.