Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

(Видео) Сведоштво за кобната несреќа на хеликоптерот кај Киев: Гореше и кружеше

Антон Герашченко, советник во украинското МВР, на социјалните мрежи објави видео од сведок на денешната хеликоптерска несреќа во Бровари, во која загина раководството на украинското Министерство за внатрешни работи, предводено од министерот Денис Монастирски.

„Хеликоптерот гореше и кружеше. Колку што разбрав, ја избра најмалата зграда. Во близина на местото на несреќата има двокатна зграда, а тука десеткатница“, рече сведокот.