Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Фон дер Лаен: Трагедија во срцето на Украина

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен,, изрази сочувство за жртвите од хеликоптерската несреќа кај Киев.

„Трагедија во срцето на Украина, земја распарчена од војна. Изразувам искрено сочувство до семејствата на жртвите, украинскиот претседател Зеленски и целата земја по хеликоптерската несреќа кај Бровари“, објави Фон дер Лаен на „Твитер“.

„Ние тагуваме со вас“, додаде претседателката на Европската комисија.