Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Уапсен шефот на Коза Ностра, најбараниот криминалец во Италија

Италијанските карабинери го уапсија најбараниот мафијашки бос во земјата, Матео Месина Денаро.

Месина Денаро важи за шеф на сицилијанската Коза Ностра и е во бегство од 1993 година.

Денаро, со прекар Дијаболик, е уапсен во приватна клиника во Палермо.