Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Подољак: Нема начин да се преговара со Русија

Советникот на началникот на кабинетот на претседателот на Украина, Михаил Подољак, смета дека не постои начин да се преговара за крај на војната со Русија и затоа Украина мора да ја добие војната.

Подољак на „Твитер“ напиша дека Русија ја нападна Украина без причина, дека води сеопфатна војна со секакви видови оружје и масовно убива цивили.

„Нема начин да се преговара. Војната мора да се добие“, напиша Подољак.