Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Uncategorized

Силен земјотрес во Албанија, почуствуван во Македонија

Во западниот дел на Македонија почуствуван е силниот земјотрес кој вечерва во 22 и 37 часот ја потресе Албанија.

Земјотресот бил со јачина од 5.2 степени на 26 км од Тирана.