16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Земјотрес во Србија: Се затресе тлото во близина на овој град

Послаб земјотрес го погоди градот Глоговац кај Богатиќ во Србија.

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала се случи денеска во 15 часот и 58 минути на длабочина од пет километри.

Земјотресот бил почувствуван на осум километри северно од Јагодина, како и на 30 километри североисточно од Крагуевац.

Засега нема повеќе информации.

Спонзорирано: