Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Тројца полицајци избодени со нож во Будимпешта, еден мртов

Напаѓач избодел тројца полицајци во Будимпешта доцна во четвртокот навечер, а еден полицаец подоцна починал во болница, соопшти полицијата во петокот.

Осомничениот се обидел да влезе во стан во станбен блок во Будимпешта кога била повикана полиција. Додека тројца полицајци се обидувале да го уапсат, напаѓачот ги избодел и се обидел да истрча на улицата, при што четвртиот полицаец го ранил во ногата.