Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаик

Ова го можат само Балканците: Ги извади сите парички што луѓето ги фрлаат во „лековитата“ вода

На „Тик Ток“ стана вирално видео од Црногорец како вади пареа од корито каде што луѓето наводно фрлаат парички мислејќи дека изворот на водата лекува.

Црногорецот се пошегувал и ги извадил сите монети коментирајќи „дека некои будали фрлаат пари мислејќи дека водата од изворот е лековита“.

– Какви будали имаат сите тие, мил Господе, па ќе мислат дека Господ им дошол. Лековита вода. Е. Некој лек, туѓ хахаха… Излези, излези, нема одмор додека некој не ме фати – низ смеа рекол Црногорецот.

@sve_se_zna2

Balkan mentalitet

♬ original sound – Pero_vrač666🇲🇪🇲🇪🇲🇪