Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

16-годишен тинејџер избол врсник до смрт на паркинг

Злосторството се случило во американската држава Хаврил кога 16-годишен тинејџер на еден од локалните паркинзи го сретнал својот пријател, исто така 16 години, и го избол до смрт, пренесуваат медиумите.

На смртоносниот инцидент му претходела расправија, пишува „Мирор“.

Полициски и медицински екипи набргу излегле на местото на настанот, а ранетиот бил веднаш хоспитализиран.

Тинејџерот починал од повредите следното утро.

Напаѓачот е уапсен неколку часа по извршувањето на делото и ќе му се суди за убиство.