Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветВо тренд...

Сцена како од Титаник: Сплавот тоне, а трубачите постојано свират

На една од снимките направена за време на синоќешната драма на сплавот „Фристајлер“ е снимен речиси неверојатен момент – клубот тоне, панични луѓе се обидуваат да излезат на безбедно, а трубачи без престан свират на кејот.

Белградскиот сплав „Фристајлер“ до половина потона синоќа за време на новогодишната ноќ. Очевидци на драмата што се случи синоќа во популарен клуб велат дека водата почнала да се крева десет минути по полноќ, но дека на почетокот не разбрале што се случува. Кога сплавот излетал, почнала паника и почнало бегството кон излезот.

Игор Васиќ од МВР, како што јави Бета, изјавил дека белградскиот сплав „Фристајлер“, кој делумно потона синоќа, е навреме евакуиран и дека нема повредени.