Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСветТОП ВЕСТИ

Се урна авион кај Приједор, има мртви

Мал спортски авион денеска се урна во областа Приједор, јавува Српскаинфо.

Според првите информации, трагедијата се случила денеска и засега официјално не се знае дали има загинати или повредени.

Очевидци за Српскаинфо тврдат дека сметаат дека најмалку едно лице загинало. Полицијата не даде никакви соопштенија.

Повеќе информации се очекуваат наскоро.