Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Американка премрзнала до смрт во снежна бура: Поминала 18 часа во автомобил, испратила шокантно видео до семејството

Како последица на моќното невреме во Соединетите Американски Држави загинаа најмалку 63 лица, меѓу кои и 22-годишната Андел Тејлор.

Тејлор била заробена во својот автомобил цели 18 часа. Возилото било опкружено со околу 130 сантиметри снег. Таа го испратила своето последно видео од автомобил на своето семејство ден пред да биде пронајдена мртва.

Нејзината мајка вели дека таа починала од труење со јаглерод моноксид, иако официјалната причина за смртта сè уште не е позната. Во видеото кое го испратила до своето семејство, Тејлор вели дека е исплашена и им го покажала снегот.

Семејството на настраданото девојче живее во Северна Каролина и изјавило дека не знаат колку е силна бурата што го зафати Њујорк и источниот дел на Соединетите Американски Држави.

– Не сум сигурен дека некој од нас знаел колку е сериозна ситуацијата. Не ги видовме вестите, не знаевме што се случува во Бафало. Имам чувство дека сите што отишле да и помогнат не успеале. Пожарникарите, полицијата… сите потфрлија – рекла сестрата на жртвата девојка.

Можеби ќе ве интересира…

  • Вести +
  • Biznispro.com
  • Жена
Ужас: Приведени мажи за силување на девојче помало од 14 години во Струга

Двајца повозрасни мажи и еден малолетник се приведени во Струга под сомнеж за полов напад врз малолетничка помала од 14 години. СВР Охрид соопшти дека за делото се осомничени жители… Прочитај повеќе

Пари, среќа, нови можности: Три хороскопски знаци ќе доживеат голем успех во април

Откријте според хороскопот кого ќе го „грее сонце“ во април, кои три знаци ќе имаат најмногу среќа на полето на љубовта, работата и финансиите! Според астрологијата и во однос на… Прочитај повеќе

Груби: Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени

Членот на Централниот совет на Демократската унија за интеграција, Артан Груби пред почетокот на седницата на Централното претседателство на партијата во Мала Речица истакна дека „знае дека има пратеници на… Прочитај повеќе

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Северна Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се должи на понудата на врвни… Прочитај повеќе

Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата

Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница, ја разгледа и усвои Информацијата од Министерството за труд и социјална политика за исплата на пензии за месец март 2023 година. Задолжен… Прочитај повеќе

Замрзнати цените на јајцата и оризот

Владата на Република Северна Македонија донесе Одлука за определување највисоки цени за одделни производи во трговијата на мало и обврска на трговците да прибавуваат и продаваат определени видови и количества… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме,… Прочитај повеќе

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време… Прочитај повеќе