Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Во Украина и на новогодишната ноќ полициски час

Полицискиот час во Украина нема да биде укинат ниту на новогодишната ноќ, соопшти денеска претставничката на Националната полиција, Маријана Рева.

Таа посочи дека за прекршување на полицискиот час може да одговараат оние што се на улица на новогодишната ноќ, пренесува „Интерфакс Украина“.

Рева изјави дека употребата и продажбата на пиротехнички средства е практично забранета на целата територија на Украина и предупреди дека полицијата ќе реагира на вакви случаи