Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Путин му даде нова функција на Медведев

Рускиот претседател Владимир Путин отвори ново место на свој прв заменик во воено-индустриската комисија.

Според текстот на објавениот документ, новата функција ќе ја преземе Дмитриј Медведев, заменик-претседател на Советот за безбедност на Русија.

Покрај тоа, во комисијата ќе биде и министерот за цивилна одбрана Александар Куренков. Претходно беше објавено дека Владимир Путин одржал проширен состанок на колегиумот на руското Министерство за одбрана.