Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Земјотрес во Хрватска

Ноќва 2 часот и 3 минути по полноќ земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала се случи во Банија, јавува Сеизмолошката служба.

Епицентарот на земјотресот бил на 11 километри од Петриња во Глинске Пољане, а бил почувствуван дури до Загреб.