Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаCentarСвет

Путин кон мајките на руските војници: „Сакам да знаете, ја чувствувам вашата болка“

Претседателот на Русија Владимир Путин денеска се сретна со мајките на руските војници.

„Сакам да знаете дека, лично, како лидер на оваа земја, ја делиме оваа болка. Ја предложив оваа средба затоа што сакав да го слушнам вашето мислење и предлози. Ќе се обидам сето она за што разговаравме да се оствари“, рече Путин, а пренесуваат руските медиуми.