Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Русија: Спречен терористички напад на Турски тек

Федералната служба за безбедност на Русија (ФСБ) денеска соопшти дека спречила терористички напад на украинските специјалци на Јужниот гасен коридор (Турски поток), а приведени се државјани на Руската Федерација кои учествувале во подготовка на тероризам.

Центарот за односи со јавноста на ФСБ во Русија ја откри оваа информација за агенцијата ТАСС.

„ФСБ спречи обид на украинските специјални сили да извршат саботажа и терористички акт на Јужниот гасен коридор, преку кој се испраќа гас за Турција и Европа“, соопшти Центарот на ФСБ.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе