Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Гувернерот на Запорожје: Русите ракетираа породилиште, загина бебе

Руските сили утринава истрелаа ракети врз породилиште во областа Запорожје, тврди гувернерот Олександр Старук.

Тој на „Телеграм“ објави дека во нападот на градот Вољњанска загинало новороденче.

„Тага ни ги исполнува срцата“, рече тој.