Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Европскиот парламент ја прогласи Русија за држава спонзор на тероризмот

Европскиот парламент усвои Резолуција со која Русија е означена како држава спонзор на тероризмот и се наведува дека воените напади врз цивилни цели се „кршење на меѓународното право“.

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го поздрави усвојувањето на резолуцијата на Европскиот парламент во која се наведува дека Русија мора да биде изолирана на сите нивоа.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе