Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Банкомат уништен од експлозија во село во близина на Загреб

Хрватската полиција соопшти дека во ноќните часови во Клинча Село, кај Загреб, бил разнесен банкомат.

„Денеска, 23 ноември, околу 2:50 часот во местото Клинча Село, на Карловачка улица, на сè уште неутврден начин била предизвикана експлозија на банкомат. Во тек е истрага и кривична истрага“ – информира полицијата.

Нема информации дали е банкоматот ограбен. Повеќе детали треба да се знаат наскоро, пишува Индекс.хр.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе