Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+СветМозаикВо тренд...

Се посомневала дека нејзиниот вереник изневерува, па во неговиот мејл пронашла слики од себе

Жена од Мелбурн на бизарен начин дознала дека нејзиниот вереник сексуално ја злоставувал додека била трезна.

Неименуваната жена, сомневајќи се дека вереникот ја изневерува, решила да му пристапи на неговата е-пошта. Наместо да најде докази за неговото неверство во преписката, таа пронашла снимка на која тој ја силувал додека таа била во несвест.

Мажот со кој била во врска повеќе од две години, признал дека седум пати ја силувал својата вереница и дека сексуално ја нападнал повеќе од 20 пати додека таа не знаела за тоа.

Целиот случај заврши на суд, а обвинетиот (34) по професија е столар и татко на две деца.

Тој денеска се изјасни за виновен за сексуален напад и две точки од обвинението за силување.

Судиите дознале дека жената пронашла девет мејлови кои нејзиниот вереник си ги испратил од службено лице на приватна сметка за е-пошта. На секое од видеата се гледа како ја силувал додека таа е во несвест.

На една од снимките, направена на 19 септември 2020 година, се гледа како ја допира, ја соблекува, а потоа ја силувал.

Потоа наутро се снимал како повторно ја напаѓа. Истото се случи и на 17 октомври истата година.

Некои од снимките кои ги пронашла биле долги само неколку секунди, додека една снимка траела дури 12 минути.

Жената за време на сведочењето рече дека се чувствува повредена и згрозена што некој со кој била во врска ја изневерил до толкава мера. Таа изјавила и дека е фрустрирана бидејќи не знаела што се случува.

– Се чувствувам повредено и засрамено. Не е фер тоа што се чувствувам така бидејќи не направив ништо лошо. „Немам идеја како во иднина повторно да му верувам на некого во интимна врска“, рече таа.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе