Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Гувернерот на Севастопол: Дронови го напаѓаат градот

Беспилотни летала го напаѓаат градот Севастопол на Крим, а противвоздушната одбрана веќе соборила два авиона, изјави денеска гувернерот на градот, Михаил Развозаев.

„Нашата противвоздушна одбрана работи во моментот. Во тек е напад со беспилотни летала. Според прелиминарните информации, веќе се соборени два беспилотни летала. Сите сили и служби се во подготвеност“, напиша Развозаев на „Телеграм“, пренесе ТАСС.

Претходно, над Севастопол беа соборени дронови на 1 и на 8 ноември.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе