Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Во Албанија две лица загинаа во поплави

Две лица загинаа во поплави во Албанија, откако водата го однела автомобилот со кој патувале, соопшти полицијата.

По 16-часовна потрага, денеска се пронајдени телата на две лица, татко и син, кои исчезнаа вчера откако нивниот автомобил го однесе река во близина на Скадар.

Полицијата соопшти дека во моментот на несреќата во автомобилот имало три лица, татко, син и ќерка, а девојката успеала да се спаси и е надвор од животна опасност.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе