Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветВо тренд...

Откако го врати профилот на Твитер: Маск му испрати порака на Трамп со провокативна фотографија

Мултимилијардерот Илон Маск (Илон Маск), новиот сопственик на популарната социјална мрежа Твитер, го врати профилот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп (Трамп).

Сега, Маск се обидува да го натера Трамп повторно да се активира на Твитер. Со последната објава Маск се потруди посебно да ја изрази својата имагинација. Тој на својот профил сподели провокативна фотографија со цитат од Библијата.

– И не воведувај не во искушение… – напиша тој со фотографијата на која е прикажан маж, кој се моли за да не падне во искушение пред него.

Својата верзија на објавата Маск ја дополни со логото на Твитер што го постави на задникот на жената, додека на молитвеникот напиша „Доналд Трамп“.

Коментарите под објавата само продолжија да доаѓаат. Некои продолжија да се шегуваат на истата сметка како Маск, додека други истакнаа дека неговата објава е несоодветна.

Потсетуваме дека на Трамп му беше забранет пристапот на Твитер на 6 јануари минатата година кога неговите поддржувачи ја нападнаа зградата на Конгресот. На прашањето дали планира да се врати на Твитер, тој кратко одговори дека „не гледа причина за тоа“.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе