Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСветВо тренд...

Ердоган: Цената на изолацијата на Русија ќе биде бесконечна

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска оцени дека политиката на изолација на Русија ќе доведе до сериозни последици за европските земји.

– Цената ќе биде бесконечна. А Европа се повеќе ја плаќа таа цена, а со неа и Полска – рече Ердоган во емисијата „Москва. Кремљ. Путин“, на ТВ каналот Русија 1.

Од почетокот на војната во Украина, западните земји воведоа голем број санкции кон Русија, што предизвика пораст на цените на енергијата и рекордна инфлација во многу земји.

Како што објавија бројни медиуми, рускиот претседател Владимир Путин и неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган разговарале пред два дена, а една од темите била имплементацијата на договорот за жито.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе