Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

(Видео) Голема експлозија на плоштадот во Москва

Пожар избувна во реонот на плоштадот Комсомол во Москва, спасувачите пристигнаа на местото на настанот.

Спасувачите известија дека пожарот избувнал во двокатна магацинска зграда од тули на плоштадот Комсомолскаја, зграда 1А, зграда 18.

Според службите за итни случаи, површината на пожарот достигна 1,9 илјади квадратни метри.

Според руските железници, нема опасност за патниците и возниот сообраќај. Московското Министерство за транспорт, пак, објави дека вонредната состојба не влијае на сообраќајот.