Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

(Видео) Две лица загинаа во пожарот во Москва

Две лица загинаа во пожарот во Москва, потврдија од итните служби.

Денеска попладне избувна пожар во двокатна магацинска зграда од тули на плоштадот Комсомолскаја. Седум лица беа евакуирани од местото на настанот, јавуваат медиумите.

Во гаснењето на пожарот учествуваа 80 спасувачи.

Пожарот е локализиран во 18:20 часот по московско време на површина од 2,5 илјади квадратни метри.

Инспекторите ги истражуваат причините за пожарот, додека сведоците се испрашуваат.