Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Свет

Страшна сообраќајна несреќа во Египет: 12 загинати, 30 повредени

Најмалку 12 лица загинаа, а 30 се повредени во неделата во сообраќајна несреќа во источен Египет, јавија локалните медиуми.

Несреќата се случила кога автобусот се судрил со камион на патот Зафарана-Рас Гареб, 40 километри северно од Рас Гареб во провинцијата Црвеното Море, пишува весникот „Ал-Масри Ел-Јум“.

Трагедија во Египет: Три лица загинаа при уривање на зграда
Египетските власти соопштија дека Обвинителството покренало истрага за причините за судирот.

Египет има лоши патишта и покрај напорите на владата да ја подобри патната инфраструктура во земјата.

Според државната агенција за статистика CAPMAS, Египет забележал 51.511 смртни случаи во сообраќајни несреќи во 2021 година.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе