Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Силен земјотрес во Италија, евакуирана болница

Во Јадранското Море, во близина на италијанскиот брег, околу 06:20 часот е регистриран земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала.
Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри, а епицентарот бил на 57 километри од градот Римини и 30 километри североисточно од Пезаро.
Во областа Анкона, пријавено е оштетување на ѕидовите на зградите, а болницата Вила Игеа е евакуирана.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе